Популярные товары

8 марта handmade подарки Еда школа ЗНО ЗНО в Украине ЗНО-2014 американские школ бесплатные уроки бизнес биология видеоуроки скачать внт документы для ВУЗа документы для абитуриента документы для поступающих в ВУЗы жизнь школьников здоровый образ жизни игры идеальные уроки идеальные уроки-кейсы изобретения интересные занятия в школе интересные уроки искусство история как быстро выучить уроки как выбрать подарок на 8 марта как выбрать профессию как выучить правила правописания как легко учить уроки коммуникация личностный рост лучшие школы Украины математика мода наука независимое оценивание в Украине независимое тестирование новая система обучения новости школа новости школьные новые правила ЗНО новые тенденции в образовании: новый букварь образование в Украине образование в школах США обучение в современной школе одаренные школьни опыты в лаборатории опыты в школе опыты для школьников планшеты планшеты вместо тетрадей подготовка к урокам подготовка к школе практика в школе природа программы обучения школьников прогресс идеальные уроки-кейсы професиия путешествия реформа обучения реформы в учебе реформы в школе реформы образования саморазвитие смс-поздравления спорт способные ученики сценарій до дня валентина сценарій до дня закоханих сценарій до дня святого валентина тестирование ЗНО тесты тесты ЗНО традиции уроки онлайн уроки онлайн скачать уроки чувств учеба в школе учебники школы ученики учителя школы хобби что в школе происходит школа школа он лайн школа онлайн школьная школьная еда школьная жизнь школьная лаборатория школьная передвижная лаборатория школьное образование школьное обучение школьные уроки школьные учебники школьный переполох электронные учебники электронные учебники в школах

Сценарій шкільного свята на День Святого Миколая

Только на праздничной ты сможешь почерпнуть массу идей для школьного утренника, превратить любое школьное мероприятие в познавательный веселый праздник, искренне и занимательно провести все утренники, конкурсы, игры, соревнования.
Сценарій шкільного свята на День Святого Миколая

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

(
сценарій шкільного свята для дітей)


Дійові особи:
Ведучий, Св. Миколай, Діти, Два чортики, Два янголи, Тарасик.

Святий Миколай народився близько 280р. у Ликійській місцевості. Його батьки, феофан і Нонна, старанно і з любов'ю виховали свого одинака. У молодості, приборкавши людські при­страсті, віддався він священицькій службі, згодом став ігуме­ном. По смерті батька розділив майно серед убогих.
Кажуть, що св. Миколай палкою молитвою втихомирив збу­рене море, врятувавши корабель і супутників. А ще міг зцілюва­ти калік, сліпих, недужих. Помер 19 грудня 342р. зі словами: «У руки твої, о Боже, передаю дух свій».
Поховали його у престольній церкві в Мирах Ликійських. На нашу землю культ св. Миколая приходить водночас із христи­янською вірою. У другій половині XI ст. була збудована в Києві церква святого Миколая на могилі Аскольда. Також у Києві князь Ізяслав Святославович у 1073 році засновує жіночий монастир під покровом св. Миколая. До найстаріших церков св. Миколая належить і Миколаївська церква у Львові.
Був дуже шановним св. Миколай серед Війська Запорозько­го. Козаками було збудовано понад 60 церков, значна частина яких з іменем св. Миколи.
Слава отця Миколая спричинила й виняткову славу його імені серед українців. Це ім'я носили такі визначні діячі української культури, як Микола Костомаров, Микола Лисенко, священик Микола Устиянович та інші. Це горде й водночас тепле ім'я, що в перекладі з грецької означає «переможець народу».


Дія перша

Ведучий. Іде св. Миколай полями й лугами, а за ним поспішають янголи, що несуть дарунки для добрих та чем­них дітей. Ходить св. Чудотворець по всіх-усюдах, минає хати, загороди, міста й села, благословляє і потішає бідних і нужденних.

Св. Миколай. Вітаю вас, діточки! Мені розказали мої янголи, що всі ви розумні і чемні були: у школі вчи­лись, батькам допомагали і рідною мовою скрізь розмов­ляли. Хоч часом на зле вас чорти підмовляли, та ви їх молитвою повідганяли і чемно зустріли мене цього року. Ви діти чудові, чудові нівроку. Тож пильно учіться, до шко­ли ходіть, свою Україну шануйте й любіть. Любіть її вірно, свою Україну, — І я вас ніколи й ніде не покину. Ану, йдіть до мене, мої янголи — а що там ви дітям у дар принесли?

З'являються два янголи. Один несе тоненьку книжечку, а другий — товстелезну.

1-й янгол. Ох, я втомився. Ця книжка така товста, що крила відпадають.

2-й янгол. Так, деякі діти до останнього дня посила­ли святому Миколаєві листи і навіть телеграми. Усі пи­шуть, що чемні, але чи це справді так? (Звертається до дітей). Ми ходимо поміж вами й перевіряємо, чи ви справді були чемні, і все записуємо до книжки.

1-й янгол. В одній книжці — добрі діла (показує тоненьку книжку). А в отій — гріхи, грішки й усякі збитки.

2-й янгол. То це я гріхи ношу? Недарма ж моя , ноша така тяжка, що я вже двічі з неба впав. Але тут щось не так: не може бути, щоб наші українські діти були такі нечемні. Дивись, скільки у нас добрих дітей — ось вони сидять (показує на зал), а нечемних зовсім мало. Та й тих ми ще перевіримо й, може, викреслимо з поганої книги.

1-й янгол. Добре вже, добре, ходімо ж кінчати свою роботу. (Виходять).

З'являються два чортики.

1-й чортик. Ой, як тут холодно! (Цокотить зубами). Я змерз, як чорт.

2-й чортик. Так, у нашій прекрасній батьківщині, Пеклі, дуже тепло,

1-й чортик. Еге ж, часом аж гаряче. Я радий часом вирватися з пекла й поблукать по світу.

Брикають по сцені.

2-й чортик. Не забувай, що ми сюди послані у важливій справі. Наш голова Пекельного союзу дав наказ наловити якнайбільше грішників.

1-й чортик. А як не наловимо, то пан Сатана нас самих на гарячу сковороду посадить. Або вижене з робо­ти й не дасть нам нашої улюбленої їжі — гарячої смоли.

2-й чортик. Ой, не згадуй! Тут ніде її нема, я вже зголоднів. Попросив одного разу смоли в Івасика, а він сказав, що такого тут ніхто не їсть. Він дав мені шматок жуйки, і я нею ледве не подавився, і як діти таке паскуд­ство їдять?

1-й чортик. Тихо, тихо, ось діти йдуть. Може, серед них є нечемні? На кожного нечемного ми приготуємо різку в подарунок.

Виходять діти.

Івась. Миколко, сьогодні до нас святий Миколай прийде!

Миколка. Еге ж. Він чемним дітям подарунки принесе.

Івась. А ти був чемний?

Миколка. Так! А ти?

В цей нас із-за сцени, підкрадаються чортики і стають за спинами хлопчиків.

Івасик. Так. І буду чемний до самого Різдва, а потім — побачимо.

Чортики підстрибують з радощів.

Миколка. А я намагаюсь увесь час бути добрим. Мене назвали Миколкою на честь святого Миколая, тому я мушу бути завжди чемним.

1-й чортик, (підштовхує Іванка). Скажи йому щось нечемне!

Івасик. Тільки дурень може бути вічно чемним!

Миколка. Що ти кажеш? То виходить — я дурень?

2-й чортик (підштовхує Іванка). Покажи йому язика!

Івасик показує язика.

2-й чортик підкрадається до Миколки.

2-й чортик. Бачиш, який він! Чого ж ти стоїш? Бий його!

Миколка. О ні, ми з ним друзі, битися не можна, та ще в такий гарний день.

1-й чортик: (звертається до залу). Ану, котрих я маю брати? Диви, як заступились батько й мати — Цілують і пестять, по голівці гладять. А виросте яке? Батькам на радість, А чи мені на втіху? Не скажете колись: «О лихо, лихо! Зросло дитя — і де поділась щирість? Ні слова доброго, ні в домі миру?»

Миколка. Аце хто? Ти часом не Чортик? Моя бабуся казала, що чорти, бояться хресного зна­мення. Ось я тебе перехрещу!

Чортики. Ой, не роби цього! Ой-ой-ой!!!

Втікають.

Входить Св. Микола й звертається до Івасика:

Ти, дитинко моя мила, Маєш тут, що заслужила, — Я до тебе загостив І дарунок тут лишив. Що не слухала ти тата, Ані мами, ані брата, Тому різку, як той кай, Дає святий Миколай. Св. Миколай. (до чемної дитини): Мамусиній господині, Що порядок любить все, Даруночки несу нині, Бо дитина на них жде. Ой голубко моя крале, Слухай маму все свою — То не тільки книжку й лялю, А й цукерок принесу.

Дарує дівчинці книжку й ляльку.


Дія друга

На сцені намальована хата. Біля неї сидить хлопчик.

Ведучий. Так зайшов Миколай до села, в якому під самим лісом стоїть хата. На порозі сидить хлопчина-си- рота. Він не показував по собі великого розуму — робив, що йому казали робити, але й ся робота йшла йому мля­во. Одно лиш його захоплювало. Побачить, бувало, що якась мати пестить і цілує дитину, малий Тарасик біжить мерщій туди, відкриває очі й уста і так вдивляється в матір, наче б йому очі хотіли вискочити. Підходить св. Микола під хату, а Тарасик навіть шапки не здіймає.

Миколай. Що ж ти, Тарасику, мене не пізнаєш?

Тарасик. Чому ні, тільки я Вас визирав з неба, а Ви тим часом прийшли із села.

Св. Миколай посміхається.

Миколай. Скажи мені, Тарасе, чим тебе маю обда­рувати, може, шапкою, одягом, чобітьми?

Тарасик. Ні.

Миколай: Може, тобі дати їжі такої, щоб ти не був ніколи голодний.

Тарасик. Ні...

Миколай. А може, ти хочеш грошей багато?

Тарасик. Також ні.

Миколай. Скажи-но, Тарасику, щиро, що ти хотів би мати, адже я й для тебе приніс дарунків, бо ти Нічим не прогнівив Бога.

Тарасик падає на коліна і шепче несміливо.

Тараси. Я хотів би, св. отче Миколаю, щоби мене хтось хоч раз в житті попестив і приголубив, як мати свою, дитину.

Ведучий. Засумував св. Миколай і не сказав ні слова. Любов матері — се якраз єдина річ, якою він не міг нікого обдарувати.

Янгол. Отож, любі діти, поважайте, цінуйте своїх батьків.

Кохайтесь у молитві й честі. Не все легке в житті. До­роги хресні зуміє той пройти, хто серцем до Бога прихи­лився, до добра святого. Тож ви, батьки, в щоденнім герці з гріхами власними змагайтесь, аби злого не дати прикла­ду. Лише ті для діток приклад, хто святі виконує щоденно заповіти. І в ласці Божій вам життя освятить любов дітей, онуків і правнуків.

Не забувайте Божої науки!

Усі учасники співають пісню «Ой хто, хто Миколая любить...» Хлопчик читає вірш Зеновія Филипчука «До святого Миколая»ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ

А вечір малює сьогодні талантом таким неземним,
що в кольоровому дзвоні життя виглядає новим.
Я теж у небесному стані: душа, мов біленький папір.
Складаю своїми словами листа під мелодію зір.
Святий Миколаю, я знаю: Ти бачиш усіх і мене,
уклінно Тобі посилаю дитяче прохання земне:
Хай люди живуть усі в Божій правді.
І не міркують у масках про те —
тільки тоді ближні любляться справді,
коли хтось до когось з грошима іде.
Складаю листа. І дивлюся на власні думки і слова.
Складай? листа. І молюся, як вміє дитина мала.
Святий Миколаю, будь ласка, зроби подарунок мені —
щоб віра ніколи не згасла поміж людьми і в біді.
Святий Миколаю, я знаю: Ти бачиш усіх і мене,
уклінно тобі посилаю дитяче прохання земне:
Хай люди живуть у вірі і правді,
І пам'ятають вічно про те —
тільки тоді ближні любляться справді,
коли хтось до когось із Богом іде.


На сайті Хvatit.com ви можете знайти найрізноманітніші шкільні сценарії до свят, надіслати листівку онлайн і обрати цікаві святкові поздоровлення.
24.11.2010

Детальная картинка: Array

Понравилась статья? Поделись с друзьями:

Наша праздничная предназначена не только для школьных постановок, но и содержит массу интересных идей и сценариев для традиционных семейных праздников. Отпразднуй День Валентина нестандартно, повеселись с друзьями на Хэллоуин незабываемо, проведи самый необычный утренник в своей школе, поздравь своего учителя эксклюзивно, используя наши конкурсы, сценарии, розыгрыши, веселые поздравления!