фоторедактор онлайн фотошоп онлайн игры онлайн

Бердянський державний педагогічний університет


Бердянський державний педагогічний університет

Статус    державний
Тип    університет
Акредитація    ІV
 Ліцензія АГ №582598 від 14.12.2011 р.
Сертифікат РД-ІV №084894 від 06.11.2009 р.
Підпорядкованість    Міністерство освіти і науки України
71100, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4.
Тел./факс (06153) 3-62-44. E-mail: rector@bdpu.org; www.bdpu.org
Військова кафедра    -
Дата заснування    1932 р.

Все почалося 1842 року, коли в Бердянську було відкрито перший навчальний заклад-приходську школу, в якій вчилося 50 дітей. Таким був початок народної освіти в Бердянську.Через 20 років в одному з приватних будинків міста відкрилось і загальнодоступне повітове училище переведене з м.Оріхова.

У 1872 року училище перетворилося на чоловічу класичну гімназію, прийом до якої дітей немаєтних класів був обмежений. Бердянське міське товариство подавало заяви до циркуляру міністра народної освіти намагаючись дати можливість дітям з бідних міських і сільських сімей навчатися в цьому закладі.Хоча це прохання великого успіху не мало, однак дещо "відчинило двері" до гімназії синам трудящих.

Останній випуск чоловічой гімназії відбувся 1919 року. Серед перших учнів гімназії, котрі успішно її закінчили 1879 року, був син бердянського вчителя Володимир Хавкін(1860-1930),який став відомим тим, що відкрив протихолерну і протичумну вакцину, врятувавши мільйони людей у Індії, Західній Азії та Північній Африці. У цій гімназії в 1876-1880 роках до вступу в Петербурзьке морське училище дістав початкову освіту майбутній "червоний адмірал",котрий у листопаді 1905 року очолив повстання моряків Чорноморського флотуна крейсері "Очаків" лейтенант П.П.Шмідт (1867-1906), ім'ям якого і названо вулицю на якій зараз знаходиться БДПІ.

Протягом 1888-1890 в цій гімназії викладав грецьку мову і літературу популярний український композитор та поет-перекладач Петро Іванович Ніщинський (1832-1896) відомий під псевдонімом Петро Вайда.

Восени 1917 року в будинку гімназії проводилися міські вибори до Установчих зборів, а в квітні 1918 тут находився опорний пункт Радянської влади, що зазнав 18 квітня жорстокого штурму контрреволюціонерів. У 20-ті роки в цьому будинку в різні часи були різні навчальні заклади, серед них і вечірній робітничий технікум та профтехшкола, педагогічні курси і пелтехнікум, на базі яких в жовтні 1932 року було створено педагогічний інститут.

У 1939-ому йому було присвоєно ім'я славної землячки, Героя Радянського Союзу - Поліни Денисівни Осипенко.

На початку Великої Вітчизняної війни інститут було евакуйовано до Ленінабада, а після визволення Бердянська, наприкінці 1943 року повернено.Однак не відразу можна було повернутись до власного приміщення.Німці, відступаючи, спалили колишню гімназію, де містився їхній військовий госпіталь.Було затрачено дуже багато часу і зусиль, поки будівлю було приведено до первинного виду.

В післявоєнний період у державі різко зросла потрібність у поповненні педагогічних кадрів, що відобразилося і на задачах Бердянського педагогічного інституту. Але обмеження площі аудиторій єдиної будівлі корпуса №1 було відчутним гальмом у рішенні цих задач. Лише у 70-х в місті почалася серйозна відбудова.Протягом цих же років було побудовано на вул.Ульянових п'тиетажний гуртожиток і було передано під аудиторії в якості 3-го корпусу 2 будівлі (у минулому школа №3).Серед них колишня німецька кірха.

У 80-ті для педінститута було побудовано на вулиці Горького дев'ятповерховий гуртожиток і в якості корпуса №5 передані всі будівлі школи №16 на вулиці Фрунзе і перетині вулиць Пушкіна і Горького.У ці ж роки почалося зведення ще трьох нових корпусів-корпус фізико-математичного факультету і два корпуси для факультетів дошкільного виховання і філологічного факультету. На жаль на даний момент працює лише корпус фізико-математичного факультету, інші корпуси ще не добудовано.

В розпорядженні Кабінету Мміністрів України від 25 липня 2002 року №420-р, Про утворення Бердянського державного педагогічного університету була прийнята пропозиція МОН, погоджена з Мінфіном, Мінекономіки та Запорізькою облдежадміністрацією, про утворення Бердянського державного університету на базі Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко, що ліквідується.

Найменування

Інформація

Назва

Бердянський державний педагогічний університет

Місто

м. Бердянськ

Форма навчання

Денна, заочна; за держзамовленням і на контрактній основі.

Статус

державний

Тип


Акредитація

РД-ІV №084894 від 06.11.2009 р.

Ліцензія

АГ №582598 від 14.12.2011 р.

Приналежність


Керівник


Адреса

71100, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Телефони

Тел./факс (06153) 3-62-44.

Факс


Web-сайт

www.bdpu.org

Е-mail

rector@bdpu.org;

Дата заснування

1932. З 2002 року – педагогічний університет. Навчальний заклад ІV рівня акредитації.

Військова кафедра


Відстрочення від армії

є

Гуртожиток

є

Яка оплата за гуртожиток


Диплом державного зразка


Інші дипломи та сертифікати


Який був конкурс в минулому році


Чи можливо подати документи на декілька спеціальностей одночасно


Чи можливе навчання на двох факультетах одночасно


Яким чином враховуються результати зовнішнього тестування


Чи є співбесіда

так

Чи є обов’язкове направлення студентів після закінчення вузу


З якими фірмами вуз співпрацює на предмет працевлаштування випускників


Чи можна отримати в вузі другу вищу освіту


Чи можна в процесі навчання перейти з платної форми на безоплатну

так
Скільки коштує друга вища освіта

на денній формі –5890-7690 грн, на заочній – 3130-4660 грн.

Чи є якісь пільги, для кого


Які іноземні мови вивчаються в вузі
(голосов: 7548)
Похожие статьи:
Комментарии к статье:
ИНТЕРЕСНОЕ:
ПОПУЛЯРНЫЕ: