фоторедактор онлайн фотошоп онлайн игры онлайн

Урок-кейс «Зимонько-снігуронько, наша білогрудонько!»сценарій новорічного свята
Автор кейсу: Дідковська Ірина
Каскад: Природні явища.
Рівень: 3 клас.
Урок: Зимові свята.

Мета: засвоїти знання з різних галузей наук, практики та перспектив на прикладі кейсу «Зимові свята».

Завдання:
- проаналізувати зібрану цільову інформацію;
- опанувати знання наук, що стосуються відповідної галузі;
- сформувати цілісне уявлення про роль свят у житті людини та суспільства.
Розгортка за предметами:

Музика
Природознавство
Малювання
+ Праця
Народознавство


Вступ

Все пухнастим снігом вкрила
Луки, річку, гай, дома...
Білий ліс і поле біле —
Значить, вже прийшла ...
(Зима)

Діти, чи любите ви зиму? Чому?
Закрийте очі. І уявіть, що вийшли на вулицю взимку. Розкажіть, шо ви відчуваєте.

За вікном ще темно. Виходиш на вулицю – і тут же відчуваєш свіже морозне повітря, яке спочатку приємно лоскоче, а потім і поколює ніс, щоки і кінчики пальців.

сценарій новорічного свята Будь-який стан природи має свій неповторний запах.
Скажіть, діти, чим пахне зима?
Вдихаючи запах морозного ранку, відчуваєш спокій і тихе захоплення. Ідеш дорогою, на якій квапляться на роботу і в школу пішоходи, вони  ще не встигли залишити свої сліди, і чуєш м'яке похрускування.  Небо сіро-фіолетове. На його тлі видно місяць, який ніби-то затягла туманна димку.
Легкі пориви вітру зривають з оксамитової снігової облямівки пухнастий сніг, притулилися до голих гілок дерев, пухнасті пластівці снігу. Вони кружляють у повітрі, виписуючи химерні фігури, і, повільно опускаючись на землю, зливаються з ніжним білим килимом. А ти йдеш по ньому, і на твоїх губах мимоволі з'являється посмішка. На душі стає радісно і спокійно.

Послухайте враження хлопчика Михайлика.

За що я люблю зиму? Люблю – через сніг. Чую слово «зима» – і перед очима одразу постає картина: темно, яскравий промінь світла від ліхтаря і ці білі сніжинки, які кружляють, кружляють, падають мені на голову, на розкриту долоню, на вії ...

сценарій новорічного свята А ще сніг буває скрипучим, коли в морозний день йдеш пізно ввечері або рано вранці і чуєш цей веселий скрип під ногами.  Вдень у місті його не почуєш.  Інша справа – де-небудь в селі.  Для когось краще відчувати зимову природу вдень,   а для декого  зима – це сутінки.  Вдень не відчуваєш наближення свят.  Напевно, це тому, що вдень над містом видніються важкі хмари,  з яких сипле білий, всім нодокучливий сніг,  який на наших очах перетворюється в  калюжі на брудному асвальті.  А сутінки ..., вони загострюють сприйняття всього світу, роблять нас романтиками, і тому сніг стає схожий на діамантовий  пил. Він сиплеться на голову, на плечі, і народжується відчуття свята.
Весь світ  наче  заворожений.
Білою  пухнастою  ковдрою була покрита вся земля, всі дерева. Вони ніби заснули,  укутавшись в білі пуховички  і слухаючи дзвінку прелюдію сніжинок. Насправді її можна почути,  якщо дуже добре прислухатися.  Вони летять з темного неба, яке здається безоднею, а коли долітають до освітленого ліхтарем місця, починають кружляти у вирі вальсу. У такі моменти вухо може зловити легке побрязкування, може, це тільки здається,  але  ж ні насправді чути.  Ритм цієї мелодії відстукують  десь у підсвідомості маленьким молоточком, і ти починаєш розуміти, що сніжинки танцюють у цьому ж ритмі.  Долетівши до землі, вони м'яко приземляються. І є частка секунди, коли ти можеш ще розгледіти свою маленьку сніжинку-балерину, але потім вона зливається зі снігом, і ти прощаєшся з нею.

Гра
Станьте в коло. По черзі проговорюйте слова, які характеризують зиму: один учень – одне слово.

сценарій новорічного свята Діти, уявитіть, що Зима – це дівчина. Придумайте, що з нею відбувається протягом року, як вона ходить по землі.
Давайте проспіваємо їй пісеньку:
 
Зимонько-снігуронько,
Наша білогрудонько,
Не верти хвостом,
А труси тихесенько,
Рівненько, гладесенько
Срібненьким сніжком!...
Предмет
Музика

Пергляньте відео.

         Чи знаєте ви, шо за музика звучить у ньому?


Вівільді "Чотири пори року. Зима".
Що ви занєте про цього музиканта?
Антоніо Лучіо Віва́льді (* 4 березня 1678, Венеція — † 28 липня, 1741, Відень) — італійський композитор, скрипаль-віртуоз, священик, автор більш як сорока опер, кантат, ораторій, творець жанру сольного інструментального концерту.

Антоніо Вівальді є автором творів різних жанрів, найбільше — інструментальних концертів. Його творча спадщина включає:
27 опер, 3 ораторій, 56 світських кантат, велику кількість інструментальних творів, 465 концертів
Він вважається одним з композиторів, що почали розвивати музику бароко до стилю імпресіонізму. Вівальді також відзначають первісником романтичних музикантів. Концерти і арії Вівальді мали глибокий вплив на Йогана Себастіана Баха (що відгукнулось у його Страстях і кантатах). Бах переклав декілька концертів Вівальді для соло клавіатури, і декілька для оркестру, разом із відомими Concerto for Four Violins and Violoncello, Strings and Continuo (RV 580). Однак не всі музиканти показали такий ентузіазм: Ігор Стравінський провокативно казав, що Вівальді написав не сотні концертів, а один концерт, повторений сотні разів.Загадка
Хто на місці не сидить,
А несеться і летить,
Жваво у танку кружляє,
Наших діток звеселяє?
Звісно, це такі пушинки —
Білі зимові...

(Сніжинки)

Предмет
Природознавство

Чи занаєте ви, з чого зроблені сніжинки?

Сніжинки – це кристали льоду, точніше – зростки простих кристалів льоду − голочок і пластинок.

Високо в небі взимку плавають перисті хмари, що складаються з безлічі таких кристалів. Вони ростуть, перетворюються на сніжинки, тяжчають – і цілими зграями спрямовуються вниз. Йде сніг.
Сніжинка – дуже ніжне, капризне створення. Щонайменша зміна температури, вітру або вологості впливає на її розмір і «статуру». Наприклад, якщо дме вологий вітер, сніжинки злегка підтають по кінцях і ліпляться при польоті в пластівці.
За формою сніжинок метеорологи навчилися навіть передбачати погоду на завтра. Звідки ж беруться кристали льоду в хмарах? Вони утворюються з водяної пари. Пам'ятаєте, як у холодну погоду намерзає іній на комірі або на рукавичці, якщо на неї подихати? У сніжинках прихована велика таємниця. Насправді, чи не чарівно це, чи не дивно: пара з чайника, з балії з білизною, дим з труб – все це кошлате і безформне, піднявшись вгору, в облака і зазнавши якесь перетворення, сиплеться до нас назад не безформними грудками, не нудним пилом, а у вигляді мереживних шестикутних кристалів.
Неначе сама Природа хоче натякнути нам, що в основі її лежить не хаос, не безлад, а якісь дуже точні і красиві математичні закони.
Як ви вважаєте, чи всі сніжинки однакові?
Погляньте на ці картинки:

снежинкаснежинкаснежинка

 

Я хочу зауважити,  що згодна з тими людьми, які говорять, що однакових сніжинок не буває, вони всі різні
Іноді,  повертаючись  ввечері,  проходячи повз невелику  замету біля ліхтаря,  я думаю, що та маленька красуня сніжинка,  яка так гарно танцювала для мене вранці, повинна бути, десь тут, в цьому заметі. Я думаю, як же її життя коротке і як воно прекрасне.  Сніжинка живе кілька секунд, але вона народжується красивою, для того щоб танцювати. Вона танцює з самого народження і до самої смерті. Вона живе таким життям, про яке мріє кожна людина.

Предмет
Малювання + Праця


СНІЖИНКАЧи хочете, щоб зараз тут, у класі, з"явилась неймовірна кількість сніжинок?

Візьміть листок паперу і намалюйте їх, такими, якими ви їх бачите! Нау мовах конкурсу! Автори найкращих робіт отримають нагороду!
А тепер ми зробимо так, щоб сніжинки можна було взяти в руки.
Для цього нам знадобиться білий папір і ножиці.
сделать снежинку
как сделать снежинку фото
І такий ось інший варіант сніжного багатства:
  
як зробити сніжинку як зробити сніжинку

як зробити сніжинку як зробити сніжинку

як зробити сніжинку

снежинка

снежинкаснежинкаснежинка


 
Предмет
Народознавство


Зима – прекрасна пора року. У цю пору року відзначають безліч чудових свят.

         
Згадайте, які зимні народні свята ви знаєте?

          Які традиції повязані з цими святами?

 

Кожне Різдво молодь  збираємося разом і йде на вулицю ворожити. Звичайно, всі  думки зосереджені тільки на цьому, тому часом всі починають трохи боятися.   Йдуть  до лісу,  взявши з собою все, що стане в нагоді для свята, і починають ворожити. І відразу починають вчуватися різні фігури, тіні, чутися звуки.  Після ворожінь всі разом йдуть  гуляти і ліпимо снігову бабу біля кожного від’їзду  кожного під'їзду, розфарбовуючи їх фарбами.

Zima3.JPEG      
  
А коли  приходиш  додому після гуляння, особливо гостро відчувається запах ялинки, а вся квартира ще яскравіше переливається від прикрас, мішури.
Різдво – дуже веселе свято!

          Чи вмієте ви колядувати?

Продемонструйте! На умовах конкурсу!

колядки
Нова радість стала, яка не бувала:
Над вертепом звізда ясна світу засіяла. (2)

Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого повився. (2)

Ангели співають, «слава» восклицають,

На небеси і на земли мир проповідають. (2)

Давид виграває, в гуслі ударяє,

Мелодійно і предивно Бога вихваляє. (2)

І ми теж співаймо, Христа прославляймо,

Із Марії рожденного, смиренно благаймо: (2)

Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,

Даруй літа щасливії сего дому господарю. (2)

Даруй господарю, його господині,

Даруй літа щасливії нашій неньці Україні. (2)


        Що відбувається на Масляну?


А ось і  Масляна, саме тому в центральному міському парку культури і відпочинку свято!  Здалеку чути шум і веселощі, що доносяться з головного паркового  майданчика.  Чого тут тільки не побачиш: наряди,  частування, конкурси, змагання!  За спиною чути передзвін дзвіночків і раптом окрик: «Стережись!» Повз проносяться величезні розписні сани, катаються по головній алеї всіх бажаючих.   Люди, що сидять на санях, сміються і весело махають нам руками. Кучер підстьобує  білого  в яблуках коня, і ось вже тільки дзвінкі бубенці перемовляються один з одним далеко.

masljanaja.jpg Ведучі запрошують і дорослих і малят взяти участь у різних конкурсах. Герої народних казок і мультфільмів, гарні баришні  й добрі молодці – кого тільки не зустрінеш сьогодні у парку!  А що за конкурси: стрибки в мішках, годування млинцями «наосліп», біг зі зв'язаними ногами! А  найцікавіше – довга  жердина,  встановлена в самому центрі майданчика.  Зверху до величезного дерев'яного колеса прив'язані призи, головний з яких – клітка з красенем – півнем. Багато сміливців, поплювавши на долоні, намагаються влізти якомога вище, але з'їжджають вниз під гучний регіт або оплески глядачів.
Всюди розставлені прилавки, завалені всілякими солодощами, які продають виряджені красуні. Найбільшою популярністю користуються, звичайно ж, млинці. Що ж за Масляна без млинців!  Рум'яні, пухкенькі, з припічу  вони просто тануть у роті!  А як здорово в сонячний морозний день випити гарячого чаю з лимоном!
Вже високо піднялося сонце, і веселощі в парку в самому розпалі. До пізнього вечора не змовкнуть сьогодні сміх і жарти, радість і веселощі, тому що всі відзначають чудове свято  зими!

Зима – це саме чарівне і прекрасна пора року, коли збуваються всі заповітні мрії. У цей час року дерева покриваються білим і пухнастим снігом, а по краях доріг насипані величезні кучугури, в яких дуже приємно повалятися або пограти в царя гори, а потім зі сміхом тікати від злісного двірника, який дуже сердито кричить і тупотить ногами, кажучи, що зараз зловить і надере за вухо. Нагулявшись, ти приходиш ввечері додому весь в снігу, в цей момент ти найщасливіша людина на світі.  Але саме чудове  видовище відкривається тоді, коли вже пізно ввечері ти визирає у вікно, а там стіною валить сніг. У світлі вуличних ліхтарів можна розгледіти кожну сніжинку, яку в будь-який момент може підхопити вітер і віднести у далекі краї. Звичайно, в такий момент найкраще взяти собаку і умовити маму підти погуляти. Адже саме чудове – це вийти на вулицю, підняти обличчя до неба і кружляти разом зі сніжинками, ловлячи цей магічний ритм, що відносить тебе назавжди з собою. І щоб мама була поруч!

  

Чарівні і казкові українські  зими люблять усі.  Прозоре морозне повітря, пластівці пухнастого снігу,  кришталеві візерунки на вікнах, скрип саней.
Чарівниця-зима зачаровувала  і надихала багатьох поетів і письменників. Скільки чудових поетичних рядків присвячено цій порі року! 

         Нагадайте, які віршіабо оповідання  про зимуви знаєте?
 
зима фотоВірші  Лесі Українки,  М. Рильського  – Теж про неї.  Читаючи їх,  ми по-новому бачимо зиму і нам близькі ті почуття, які вона викликала в душі поетів. В О. С. Пушкіна у вірші "Зимова дорога" зима тужлива і холодна.  Сумні галявини висвітлені холодним місячним світлом. Пустельна зимова дорога здається поетові "нудним". "Глухомань і сніг ... Назустріч мені тільки версти смугасті попадаються одні".  Навіть веселий дзвіночок трійки  "утомливо гримить". Дорога здається нескінченною, а в душу поета закрадається серцева туга, пробуджена піснями візника. У таку холодну зимову ніч стає дуже сумно і мимоволі мрієш  про зустріч із дорогою  серцю людиною біля палаючого каміна. Але зима може бути зовсім іншою, наприклад такою,  якою відтворив  її у своєму вірші "Чародійка  Зима ..." Ф. І. Тютчев.  Тут зима – добра чаклунка,  яка огорнула ліс  "сніжної бахромою", закувала  його легким пуховим  ланцюгом.  Зимовий ліс стоїть, зачарований чарівним сном. Коли сонце торкається його своїми променями, ліс спалахує і сяє "сліпучою красою".  Велична, чарівна і незвичайна пора.  Немов жива, чародійка-зима змінює маски і грає з нами, змушуючи нас то тужити, то захоплююся нею.

Давайте влаштуємо конкурс загадок! Розділіться на команди. Від кожного на центр класу виходить учасник й слухає загадку. Яка команда набере найбільше правильних відповідей , та й буде переможцем.

зима фотоДерев’яні коні по снігу йдуть,
А в сніг не провалюються.
(Лижі)

* * *
Я, старий дідусь, до мосту берусь;
Хоча й сокири не має, на то не дбаю.
(Мороз)

* * *
Ой, немає їм ціни!
По льоду біжать вони –
Швидконогі…
(Ковзани)

* * *

Біле, а не цукор,
М’яке, а не вата,
Без ніг, а йде.
(Сніг)

* * *
Їхала пані в білому вбранні,
Як посипалось убрання –
Всю землю вкрило.
(Зима)
* * *
Махнула птиця крилом
І покрила весь світ
Білим килимом.
(Зима)

* * *
Виріс ліс, білий весь:
Пішки в нього не ввійти,
На коні не в’їхати.
(Мороз на шибці)

* * *
Я падаю на ваші хати.
Я білий-білий, волохатий.
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто…
(Сніг)

 
синичкаАле ж взимку холодно! Рокажіть, як готуються до зими люди , звірі та птахи.

Всі готуються до зими по-різному. В очікуванні снігу та холоду люди купують теплий одяг та взуття, закривають варення з ягід і фруктів, консервують і маринують всілякі овочі. Багато лісових  тварини теж готуються до майбутніх морозів:  хто робить запаси, хто залягає в сплячку. Ось заєць-боягуз здирає кору з берези, а ось і синичка перелітає з дерева на дерево. Раптом з величезної гілки ялини впав сніг, це білка скаче з горішком у зубах. Навіть вовк і лисиця не сидять на місці, вони нишпорять по лісу в пошуках поживи.  Снігурі, як ягоди горобини. Присіли на гілці. Вдалині важливо бродить лось з величезними рогами.
Деякі птахи відлітають у теплі краї, щоб повернутися назад тільки навесні. А   багато міських птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості і милосердя людини.

сценарий праздника зимыЗ приходом холодів горобці збиваються в крикливі численні зграйки і намагаються триматися ближче до людського житла. Їх завжди можна зустріти біля входу у магазини,  біля бабусь,які торгують насінням,  біля під'їздів багатоповерхівок.  Особливо тяжко птахам доводиться, коли випаде білий пухнастий сніг, покриваючи всю землю ошатним покривалом. Під снігом ховаються і небагаті джерела прожитку багатьох птахів: розсипані по землі ягоди горобини і глоду, крихти  насіння. Саме в цей нелегкий час пернатим співакам необхідна наша допомога. З якою радістю оточують горобці і синиці годівниці з крихтами, шматочками хліба, пшоном, пшеничного крупою! Як голосно вони дякують нам за увагу, милоосердя.  А з'ївши всі частування, розсаджуються на найближчих гілках,  щоб не прогавити чергову порцію смачненького.
Допоможіть птахам взимку, тоді влітку вони присвятять вам свої найкращі пісні, з'їдять на ваших городах всіх шкідників і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше!

дівчина -зима Список використаних джерел
Урок на тему : Українська література  учителі української мови та літератури, сш №25, м. Харків
Урок на тему : «Зимонька-зима» учителі українська література сш №65 м. Луганськ
Савченко О.Я.   Читанка Підручник для навч.закл. К.: Освіта, 2002.- 311с.
Вашуленко М.С., Мельничайко О.І.Рідна мова 3 клас : Підручник для навч.закл.  - К.: Освіта  2003. - 295c.
Будна М.О. , Головко З.Л. Позакласне читання «Збірка художніх творів: Підручник для навч.закл.   - Т.: Богдан 2009. - 203 с.


Підбиття підсумків уроку

1. Індивідуальні досягнення учнів становили:
............

2. У результаті проведення кейсу у Гіпермаркет Знань можна додати такі знахідки учнів:
Наприклад:
Іванов
Петров
Сидоров

3. Які 3 сайти допомогли здобути найсуттєвішу інформацію?
http://school.xvatit.com/
http://ru.wikipedia.org/
http://znaj.net/
...

4. На допомогу учню та коучу:
http://school.xvatit.com/

5. Де брати інформацію для кейсу:
сайт.......................................
сайт………………………………
сайт………………………………
підручники………………….…..
книги………………………….....
журнали………………….……..
консультації коуча……..……..
інше..…………………………...

6.
Локація проведення урока-кейсу:
Урок-кейс проходить у класі. Можливе проведення заняття в музеї, парку, бібліотеці...

7.
Змагання:
Команди хлопчиків і дівчат.
Рахунок змагання між командами становив:………
Завдання їм:………….

8. Завдання додому:
спробуйте разом з батьками написати казку, про те як ви зустріли в лісі Дівчину-Зиму. 

9. Тривалість кейсу:
45 хвилин.

10.
Можливість схеми заняття з учнем-дублером:
Урок веде вчитель. Припустимий дублер.

11. Отримані результати та вироблені компетенції:
- Уміння швидко знайти необхідну інформацію з теми та навколо неї;
- Уміння креативно користуватися здобутою інформацією в практичних цілях;
- Засвоєння конкретних знань з галузі хімії, фізики, історії, мистецтва, літератури, нанотехнологій та інших системних розділів (наведені в розгортці) в обсязі звичайної шкільної програми, а також розширеного курикулуму;
- Уміння конструювати «нові знання» на основі отриманих знань і їх сегментів;
- Апгрейд інтелектуальних і комунікаційних здібностей.

12. Теги:
У цьому кейсі містяться посилання на розділи та уроки, що відповідають шкільній програмі:
Зарубіжна література: сніг, О.С. Пушкін
Українська література: очі, руки, красуня, пісні
Я і україна: запах, свята
Географія: земля, льод, пил
Англійська мова: відео, одяг
Музика: Вівальді
Математика: секунда, конкурс
Основи здоров'я: вулиця
Німецька мова: свято

Також у кейсі містяться посилання на важливу інформацію, що розширює кругозір:
Школьный переполох: школа
Ігри онлайн: гра
Шкільне харчування: солодощі

Примітка:
Кейси складаються таким чином, щоб кожен из них містив знання, які цілком відповідають чинній шкільній програмі. Для цього в кожному кейсі робляться посилання на ті параграфи зі шкільних підручників, де наведено повний навчальний матеріал.
Наприклад, в одному з кейсів у розділі «Хімія» є посилання на хімічні елементи: срібло, йод, магній. У другому кейсі – на хлор, золото, калій. У третьому – ще на кілька елементів і хімічні реакції. Таким чином, кілька десятків кейсів дозволяють заповнити всю таблицю Менделєєва.
Таким самим чином в одному з кейсів подаються посилання, наприклад, на тему з фізики, пов'язану з електромагнітними коливаннями. У другому – на хвильовий рух світла, у третьому – на «тиск» тощо. Кілька десятків кейсів дозволять охопити всю шкільну програму з фізики.
Таким чином, ідеальні уроки-кейси побудовані так, щоб поєднати 2 в 1, а саме: не тільки дати теоретичні базові знання про науки, а й їх взаємоув'язку разом із практичним застосуванням цих знань.

13. Автори:
Автор базового кейсу:
Дідковська Ірина.

Брали участь в апгрейді кейсу:
Камонгар Ганна, Пилипенко Вікторія.

Додай свій матеріал
Напиши листа до Гіпермаркету Знань
Перехід на сайт xvatit.com

А тепер іди та покращуй світ!
Похожие статьи:
Тема: Звук [a], позначення його буквами Аа. ”Лікар Айболить”. Мета: Ознайомити учнів з алфавітною назвою букви А. Збагачувати
Каскад: Науки, фізичні явища в житті людини. Урок: Фізичні явища: механiчнi, тепловi, електричнi, магнiтнi та оптичнi явища або
Автор кейсу: Биков Д. Я. Каскад: Загальнолюдські цінності Рівень: 7 - 9 клас           Урок: Мораль і цінності
Тема:  Ігровий урок для вивчення графічного редактора Paint Мета: підвищити інтерес до інформатики, узагальнити і систематизувати одержані
Комментарии к статье:
Контакты Реклама на сайте Все права защищены © 2008-2015. Xvatit.com | TDX
liveinternet counter
При использовании материалов ресурса ссылка на xvatit.com обязательна (для интернет ресурсов - активная и индексируемая поисковыми системами гиперссылка).
Все советы, методики и рекомендациии на портале xvatit.com размещенны только в ознакомительных целях. Перед их применением обязательно проконсультируйтесь с врачом.