фоторедактор онлайн фотошоп онлайн игры онлайн

Урок – кейс «Для чого потрібен інтернет-банкінг?»

банкінг
Автор кейсу: Биков Дмитро Якимович                
Каскад:  Економіка і богатоміка.         
Рівень: 9-11 клас    
Урок: Успішний бізнес та підприємництво                    
 
Мета: розкрити зміст поняття «інтернет-банкінг», виявити його роль в економіці

Задачі:
-зібрати наочну та практичну інформацію,
-сформувати знання про банкінг;
-розглянути його види та призначення;
-з’ясувати його роль в житті суспільства;
-розширити знання по темі за допомогою відеоматеріалів
  

Розгортка за предметами:

Економіка
Історія
Менеджмент
Психологія
Статистика
Технології
Правознавство
Бізнес
Література

Вступ
Доброго дня! Сьогодні на уроці в нас дуже цікава тема, яка звучить як – «Інтернет-банкінг». Мабуть кожен з вас чув десь це слово, але не задумувався – що ж це таке «Інтернет-банкінг»? Навіщо він потрібен в суспільстві? Тому на сьогоднішньому уроці ми про це і поговоримо.

Предмет
Економіка


Банкінг з англійської мови перекладається як банківська справа. Банківська справа концентрує свою увагу на структуру та процеси в банківській (фінансовій) сфері. Головним суб'єктом банківської справи є банк, який є, насамперед, фінансовим посередником між позикодавцем та позичальником. Він також може здійснювати інші послуги по фінансових операціях для фізичних та юридичних осіб.
 

Інтерне́т-ба́нкінг або електронний банкінг — один із видів дистанційного банківського обслуговування, перевагою якого є доступ до рахунків та операцій в будь-який час та з будь-якого місця через мережу Інтернет.

банкінгОтримавши широке поширення в Америці і в Європі, електронний банкінг завойовує й український ринок. Ось тільки найпоширеніші переваги, які отримує клієнт кредитної організації, що використовує для здійснення своїх банківських операцій технології електронного банкінгу.

Види Інтернет-банкінгу:
1. Системи Клієнт-Банк (PC-banking, remote banking, direct banking, home banking)
2. Системи «Телефон-Банк» (Телефонний банкінг (phone-banking), телебанкінг, Телефон-Клієнт, SMS-banking)
3. Обслуговування з використанням банкоматів (ATM-banking) і пристроїв банківського самообслуговування.

Як правило, послуги інтернет-банкінгу включають:
 • виписки по рахунках
 • надання інформації по банківським продуктам (депозити, кредити, ПІФ)
 • заявки на відкриття депозитів, отримання кредитів, банківських карт
 • внутрішні перекази на рахунки банку
 • перекази на рахунки в інших банках
 • конвертацію коштів
 • оплату послуг.
Електронний банкінг: переваги 

банкінг
 • відсутність необхідності для клієнтів кредитних організацій відвідувати банк особисто і можливість контролювати свої рахунки або керувати ними в режимі «24 х7», тобто цілодобово 7 днів на тиждень;
 • ряд кредитних організацій встановлює продовжений режим операційного дня, і всі платежі (зарахування та списання), що надійшли в банк до 18:00 за київськи м часом, виконуються банком у цей же операційний день;
 • вся інформація за рахунками та операціями зберігається на сервері кредитної організації і завжди доступна для користувачів електронного банкінгу;
 • для захисту інформації використовуються сучасні засоби криптографічного захисту;
 • розробники більшості програмних продуктів систем електронного банкінгу здійснюють оновлення своїх програм автоматично (не потрібно приходити в кредитну організацію або викликати фахівців). Впровадження даної послуги обходиться для кредитної організації недорого і надалі дуже швидко окупається тільки за рахунок абонентської плати.
Електронний бангінг: можливості
 

За допомогою електронного банкінгу Ви можетебанкінг
 • отримувати інформацію про залишок грошових коштів на банківському рахунку; 
 • отримувати виписку про рух грошових коштів з банківського рахунку;
 • оплачувати комунальні послуги, послуги стільникового зв'язку, доступ в Інтернет, міжміські та міжнародні переговори і багато іншого;
 • отримувати інформацію про наявні кредити, а також інформацію про нараховані відсотки за кредит; погашати кредит;
 • здійснювати грошові перекази;
 • здійснювати довкладення грошових коштів на строковий вклад з режимом поповнення;
 • управляти договором (самостійно підключати рахунок до системи, підключати рахунок до послуги SMS-інформування або E-mail-інформування клієнта про рух грошових коштів на рахунку, нагадування про погашення кредиту і т.д.).
Однак поряд з очевидною привабливістю такого способу здійснення банківських операцій як у кредитної організації, так і у її клієнтів виникає чимало додаткових джерел банківських ризиків.

Електронний банкінг: недоліки
Основними причинами виникнення додаткових ризиків є:
 • віртуальний характер дистанційних банківських операцій;
 • загальнодоступність відкритих телекомунікаційних систем;
 • гранично висока швидкість виконання транзакцій;
 • глобальні масштаби міжмережевої операційної взаємодії;
 • активна участь фірм – провайдерів послуг у проведенні операцій.
банкінг

На жаль, технології електронного банкінгу застосовуються не тільки для здійснення законних банківських операцій. В силу своїх особливостей вони все частіше стали використовуватися в протиправних діях.

Це пов'язано з тим, що при проведенні банківських транзакцій через Інтернет встановити достеменно особистість і місце розташування клієнта в багатьох випадках неможливо (тому що відсутній прямий контакт між клієнтом і банком). При цьому стираються і географічні межі, оскільки дуже часто послуги електронного банкінгу надаються незалежно від громадянства клієнта. Це і стало однією з причин використання технологій електронного банкінгу для протиправних дій.Предмет
Історія


банкінгІнтернет банкінг або як його ще називають на заході E-banking - це технологія дистанційного банківського обслуговування, яка дозволяє вкладникам банку  отримувати доступ до інформації про свої рахунки і здійснювати операції по них, використовуючи інтернет. Система інтернет банкінгу бере свій початок з 80 років минулого століття, коли в США була створена систем Home Banking.

Ця система давала можливість вкладникам перевіряти свої рахунки, підключаючись до комп'ютера банку через телефон. Надалі, у міру розвитку інтернету і інтернет технологій банки починають вводити системи, які дозволяли вкладникам отримувати інформацію про свої рахунки, через інтернет. Вперше послуга переказу грошових коштів з рахунків була введена в 1994 році в США Стенфордським федеральним кредитним спілкам, а вже в 1995 році був створений перший віртуальний банк - Security First Network Bank. Але, на розчарування засновників проекту, він зазнав фіаско через сильний недовіри з боку потенційних клієнтів, які, в ті часи, не дуже-то довіряли такому нововведенню.

банк

Першим банком, що досягли успіху в онлайн банкінгу, став Bank of America. До 2001 року він став першим, серед всіх банків, що надають послугу Е-банкінгу, чия база користувачів цією послугою перевищила 2млн клієнтів. На той момент ця цифра становила близько 20% всіх клієнтів банку. А в жовтні все того ж 2001 року і все тим же Bank of America була побита взята планка в 3млн. грошових переказів, здійснених за допомогою послуги онлайн банкінгу на загальну суму понад 1млрд. $ США. В даний час в країнах Західної Європи та Північної Америки послугами Е-банкінгу користуються більше 50% всього дорослого населення, а серед повнолітніх користувачів інтернету ця цифра сягає 90%.

Предмет
Менеджмент


Private Banking, що зародився в Швейцарії більше двох століть тому - приватне банківське обслуговування осіб, що володіють великим капіталом.

банки.jpgУ процесі свого розвитку Private Banking відокремився в окремий інститут банківського обслуговування, що припускає високий рівень надійності, якості надаваних послуг. Основна мета Private Banking полягая у збереженні і примноженні особистого капіталу Клієнтів. Додатково до цього в рамках Private Banking банк забезпечує задоволення супутніх потреб клієнтів шляхом надання їм послуг нефінансового характеру.

На практиці в рамках Private Banking кожен клієнт має персонального менеджера, який займається виключно активами даного клієнта, при цьому захищаючи його особистість і комерційні таємниці від всіх інших. Private banking займає місце особистого фінансиста, розпорядника в інтересах Клієнта. Хоча, безумовно, важливі і такі складові, як відокремлені умови обслуговування - аж до виїзду топ-менеджера до клієнтів для укладення оборудки в будь-яке місце, зручне клієнтові, надання небанківських послуг (замовлення готелів, квитків,  ексклюзивних турів і т.п.) 

маркетингКрім того, слід зазначити, що величезну роль тут відіграють висока оперативність і можливість особливого графіка обслуговування (в будь-який час доби). Хоча зазвичай клієнти приходять в банк для того, щоб вирішувати фінансові питання і рідко просять про яку-небудь екзотичній послузі. Найчастіше менеджери банків пропонують заможним клієнтам допомогу в різних сферах, не пов'язаних з банківськими послугами безпосередньо. Однак бувають випадки, коли досвідчені клієнти самі доручають банку виконання різних небанківських послуг.

В основі діяльності сучасних приватних банків у Швейцарії - специфічна структура власності. Партнери, керуючі приватним банком, ризикують всім своїм станом, на відміну від приватного акціонерного банку, де відповідальність власників обмежена розмірами їх внесків в акціонерний капітал. Тому власники грошей охочіше довіряють управління своїм капіталом саме приватним банкам. Особистий банкір враховує дві основні потреби клієнта: по-перше, управління його грошима повинно бути консервативно, а по-друге, воно повинно приносити дохід. Банкір може або залучати клієнтів, або займатися їх супроводом. Залежно від цього розрізняються обов'язки і характер завдань, які потрібно виконати.

Серед фінансових інструментів, пропонованих клієнтам: депозитні операції; інвестування на фондовому ринку через ПІФи або індивідуально (довірче управління); інвестування в нерухомість, в тому числі на основі договорів про часткової власності; участь у фондах прямих інвестицій та венчурних проектах; придбання дорогоцінних металів; похідні продукти, наприклад опціонні або ф'ючерсні контракти з різних видів продуктів; операції, пов'язані із розрахунково-касовим обслуговуванням: конвертація, ведення рахунків до запитання, відкриття та закриття поточних рахунків; операції з валютного контролю; міжбанківські перекази; відкриття рахунків в іноземних банках; випуск кредитних та інших банківських карт; страхування майна, здоров'я, ризиків і т.д.; тезаврація в предмети мистецтва та антикваріату.

банкінгДодатково клієнти можуть скористатися широким спектром консультацій, в їх числі адвокатська підтримка, податкове планування, консультації по зарубіжних ринків, управління архівом сім'ї; консультації з питань будівництва або купівлі нерухомості (включаючи організацію юридичної експертизи), рішення проблем спадкування, допомога в організації освіти дітей, управління благодійністю; тест-драйви на автомобілях останнього покоління і допомога в їх придбанні; різні дисконтні програми, пов'язані з придбанням товарів і послуг класу deluxe; консультації в області life-style; а також питання, пов'язані з інтелектуальною власністю: допомога в отриманні патенту або придбанні захищених патентом технологій.

Зазначений рівень здатні забезпечити далеко не всі банки, що оголошували про розвиток напрямку приватного банківського обслуговування

Предмет
ПсихологіяПро вплив використання Інтернет-банкінгу на поведінку споживачів, про формування банківських ресурсів в інтерв'ю Bankir.Ru розповів голова ради директорів системи HandyBank Сергій Чорноморов:

психологія«Маркетингові дослідження показують, що роздрібний клієнт, звикає до користування інтернет-банкінгом, починає залишати на своєму банківському рахунку грошей спочатку більше, а потім значно більше, ніж йому потрібно для щомісячних Інтернет-оплат. Тому що спочатку він утруднюється точно підрахувати необхідну суму і залишає з невеликим запасом, щоб не витрачати зайвий час на повернення готівки на свій рахунок. А потім просто звикає, що залишаються на банківському рахунку надлишки все одно доступні за допомогою карти, причому відсоток втрат на знімання готівки навіть в «чужому» банкоматі непорівнянно менше, ніж відсоток втрат при оплаті послуг через термінали.

До того ж, виявляється, у багатьох магазинах карту просто беруть до оплати без жодних втрат. А по золотих картам ще й знижки дають. Ну і так далі. Таким чином, Інтернет-банкінг починає змінювати модель поведінки роздрібного клієнта в сторону, корисну для банків ... Мова йде про дуже цікавий феномен поведінки роздрібного клієнта, який дозволяє всерйоз розглядати Інтернет-банкінг, як інструмент, що приносить банку помітні додаткові кредитні ресурси, а не тільки комісійні доходи»


Предмет
Статистика


Кожен третій український користувач інтернет проводить банківські операції онлайн. Кожен третій (29,6%) український користувач мережі інтернет хоча б раз на місяць проводить платежі через онлайн банківський сервіс, а кожен десятий отримує онлайн-виписки по своїх рахунках. Про це повідомила компанія Gfk Ukraine за результатами опитування користувачів інтернет в Україні. Найпопулярнішим сервісом Інтернет-банкінгу для українських користувачів, за даними Gfk Ukraine, є система Приват24 (ПриватБанк). Послугами Приват24 користуються 77% опитаних клієнтів.

Популярність Інтернет систем обслуговування інших українських банків: 20% опитаних відзначили, що обслуговуються онлайн у Райффайзен Банку Аваль, 13% - ПУМБ, 10% - Альфа-банку і 6% - Дельта-банку. Інтернет-користувачі вважають за краще використовувати для спілкування з банками традиційні канали комунікацій - тільки 7% опитаних сьогодні "дружать" з банками в соціальних мережах. У той же час, 36% готові в разі необхідності звертатися до менеджера банку через соцмережі, а кожен п'ятий опитаний в майбутньому готовий повністю замінити візити в банк спілкуванням з фінустановою в соцмережі.Предмет
Сучасні технології


 

Мобільний банкінг – це система цілодобового контролю за рухом коштів по картковому рахунку у вигляді sms-повідомлень на мобільний телефон.

Користувачі послуги «Мобільний банкінг»:
1. Можуть сплачувати карткою за товари та послуги у будь-якій точці світу (включаючи сплати у мережі Інтернет);
2. Знімати готівку у будь-яких банкоматах в Україні та за кордоном;
3. Вносити кошти на картку через каси і банкомати;
4. Отримують на мобільний телефон інформацію у вигляді sms-повідомлень про надходження і списання коштів із карткового рахунку, про операції з карткою у будь-який час доби без відвідування банку за допомогою мобільного телефону та команд-запитів.

банкінг

Стрімко розвивається обслуговування з використанням банкоматів (ATM-banking) і пристроїв банківського самообслуговування. Технології з використанням пристроїв банківського самообслуговування є одними з найбільш популярних у світі. В мобільному банкінгу існують такі поняття як pull і push сервіси.

Терміни pull і push, прийняті в мобільному банкінгу, позначають основні типи послуг: push-сервіси забезпечують розсилку інформації, а pull-сервіси – надання інформації за запитом абонента. Механізм підписки на отримання push-повідомлень часто включає в себе обов'язкове укладення додаткової угоди між банком і клієнтом, в якому обумовлюється згода клієнта на отримання певної інформації від банку. .
 
Наприклад, банк «Російський Стандарт», повідомляє передплатникам цієї послуги про всі зміни їх банківського рахунку та надсилає список останніх транзакцій, здійснених по пластиковій картці. Клієнт може також збільшити контроль і безпеку використання своєї банківської картки, підписавшись на прийом повідомлень про кожну операцію, досконалої за допомогою картки. Так організована послуга «Альфа-Чек»: у повідомленні, що приходить клієнтам після проведення транзакції, зазначається інформація про транзакції і сума залишку на рахунку. За допомогою послуги, такої як «Альфа-Чек», можна контролювати отримання грошей у касах і банкоматах, а також швидко реагувати у випадку, якщо банківська карта вкрадено або втрачено.

банкінгPush-сервіси, безсумнівно, дуже зручні, але їх механізм не дозволяє клієнту управляти банківським рахунком. Цю задачу саме і вирішують pull-сервіси, що забезпечують надання інформації або здійснення транзакції тільки після отримання банком відповідного запиту від клієнта. Сьогодні в Україні найбільш поширені push-сервіси. У силу простоти реалізації та мінімальної загрози для банку їх пропонують практично всі помітні учасники ринку. При цьому сфера застосування push-сервісів з кожним роком все більше розширюється.
       
Схема роботи pull-сервісів схожа на те, як ви отримуєте інформацію про свій рахунок через банкомат, коли за допомогою коротких запитів можна дізнатися про залишок на рахунку, останніх транзакцій, оплатити послуги, перевести гроші на інший рахунок, відкрити вклад або взяти кредит. Всі ці операції сьогодні можна робити не тільки через банкомат, але і за допомогою мобільного телефону - якщо банк надає pull-сервіси. До речі сказати, реалізація таких послуг вимагає незрівнянно менше трудовитрат і фінансових вкладень, ніж установка та обслуговування додаткових банкоматів.

Крім того, оскільки pull-сервіси працюють за принципом запиту, можна ідентифікувати абонента за його стільниковому номером, а в разі потреби запитувати додатково pin-код для підтвердження дії - наприклад, переведення грошових коштів на інший рахунок. Завдяки інтуїтивній механіці, нагадує спілкування з представником банку, pull-сервіс дозволяє клієнтові просто, швидко і без додаткових витрат проводити всі необхідні операції з рахунком.Завдання:
Як ви вважаєте, чи є Інтернет-банкінг перспективним? Чому?

Предмет
Маркетинг


Яка роль маркетингу в мобільному банкінгу?
Але не потрібно, однак, сприймати мобільний банкінг виключно як засіб управління рахунком клієнта. Мобільні сервіси завжди були спрямовані не тільки на реалізацію корисних опцій, але і, в силу особливостей мобільного зв'язку, на персоніфікованість комунікацій з конкретним споживачем. Мобільний телефон - це пристрій, з яким люди сьогодні розлучаються тільки на час сну. Тому мобільні сервіси дають банку ще й унікальну можливість вивчення своїх клієнтів.
мобильный банкинг       
Завдяки тому, що в реалізації послуг мобільного банкінгу бере участь сервіс-провайдер, в чию компетенцію входить створення механізмів взаємодії банку і клієнта через стільникову мережу, банк може, наприклад, організувати збір статистичних даних або сповіщення цільових груп клієнтів.

Припустимо, у банку сформувалася певна група споживачів, які оплачують за допомогою карти купівлю побутової техніки. Цілком ймовірно, що їм може бути цікава інформація про споживче кредитування, яку можна розіслати, враховуючи тимчасової та географічний параметр групи - так, щоб маркетингове повідомлення прийшло вчасно і не викликало негативної реакції у клієнта.

Іншими корисними бонусами для банків може стати проведення соціологічних і маркетингових досліджень серед цільових груп з метою збору певних відомостей про клієнтів, підготовки соціологічного зрізу або отримання інформації, необхідної для розробки нової лінійки продуктів.

маркетингНу і, звичайно, найбільш ласим шматочком торта «Мобільний банкінг» стане молодіжна аудиторія, яку можна залучити простотою і унікальністю послуги. Молода аудиторія швидко адаптується до всього, що відповідає її цінностей і способу життя. Всі операції можна робити не тільки через банкомат, а й за допомогою мобільного телефону. А стільниковий телефон для тінейджера вже давно перетворився із засобу зв'язку і частини іміджу в багатофункціональний інструмент: з його допомогою сьогодні дивляться ТВ, читають новини, беруть участь у чемпіонатах з мобільним ігор, переписуються з друзями з інших міст, беруть участь у вікторинах та голосуваннях. Тому мобільний банкінг має всі шанси на саме широке поширення в молодіжному середовищі.

Предмет
Право
знавство


Інтернет-банкінг в Україні.
На жаль, досі існує тільки один нормативний акт, в якому згадується Інтернет комерція в Україні. Це Положення про порядок емісії платіжних карт та здійснення операцій з їх застосуванням, яке затверджене Постановою Правління НБУ 24 вересня 1999 року. Там є пункт 4.1., який підтверджує здійснення покупок через Інтернет: "… клієнти банку можуть здійснювати платежі в системах електронної комерції". Практично ніяких нормативно-правових актів, які регламентують Інтернет-торгівлю, сьогодні немає, і поки все, що організовано в Україні, "будується" на застарілому Цивільному та Цивільно-Процесуальному Кодексі.

закон Значною подією в розвитку Е-банкінгу має стати Указ президента "Про міри щодо розвитку Національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні". Документ передбачає удосконалення правового регулювання діяльності учасників цього процесу, гарантію безпеки цього процесу. Ці питання для розвитку нового виду послуг мабуть мають більш важливе значення, ніж, наприклад, технічне оснащення.

Крім того, обов’язковою умовою для розвитку Інтернет-банкінгу є розробка та прийняття законів відносно легітимності електронних документів та цифрового підпису, зараз в стадії узгодження знаходяться проекти 2 законів - "Про електронний документ та електронний документообіг" та "Про електронний цифровий підпис". А також відповідного Держстандарту. Чи не найбільш зацікавлені в швидшому прийнятті цих проектів - комерційні банки.

Супутні ризики

На сьогоднішній день розслідувати злочини, пов'я
Похожие статьи:
Автор кейсу: Биков Дмитро Якимович                 Каскад:  Економіка і богатоміка.          Рівень: 10-11клас           
В Україні стартував ІІ-й сезон унікального інтернет-проекту для учнів та шкіл України «skooltv for love life», в основу якого покладено
Тема: Створення, публікація й підтримка веб-ресурсів. Автоматизоване створення й публікація веб-ресурсів (тема №12 для 12 класу за
Університет банківської справи НБУ тричі отримував звання кращого ВНЗ України із підготовки та перепідготовки фахівців банківсько-фінансової сфери за
Комментарии к статье:
Контакты Реклама на сайте Все права защищены © 2008-2015. Xvatit.com | TDX
liveinternet counter
При использовании материалов ресурса ссылка на xvatit.com обязательна (для интернет ресурсов - активная и индексируемая поисковыми системами гиперссылка).
Все советы, методики и рекомендациии на портале xvatit.com размещенны только в ознакомительных целях. Перед их применением обязательно проконсультируйтесь с врачом.