фоторедактор онлайн фотошоп онлайн игры онлайн

Урок – кейс «Якими рисами має володіти справжній бізнесмен?»

бізнесмени
Автор кейсу: Биков Дмитро Якимович                
Каскад:  Економіка і богатоміка.         
Рівень:  8-11 клас              
Урок: Реклама і ринок.                  
 
Мета: сформувати знання про риси та якості успішних бізнесменів на життєвих прикладах.

Задачі:
-проаналізовати основні життєві віхи успішних бізнесменів
-визначити конкретні якості та риси, якими має володіти успішний бізнесмен
-дослідити додаткові джерала інформації про ключові компоненти успіху
-розширити знання по темі за допомогою відеоматеріалів

Розгортка за предметами:

Бізнес
Історія
Правознавство
Література
Географія
Етика та естетика
Образотворче мистецтво
Охорона здоров’я
Людина і суспільство

бізнесмени«Сьогодні лідери повинні вміти легко і невимушено вести корабель свого бізнесу крізь 40-футові хвилі океанів, що вже ніколи не будуть спокійними — і при цьому вміти благополучно переправляти свій екіпаж з одного порту до іншого.»
Джастін Менкес

В сучасному світі великого технічного прогресу і жорсткої конкуренції не просто знайти своє місце та досягти успіху. Недарма вже з малих літ дітей у спеціальних школах бізнесу починають цьому навчати.
Якими ж рисами повинен володіти справжній бізнесмен?
Джастін Менкес, провівши дослідження, яке ґрунтується на досвіді відомих директорів, зазначає що керівники повинні володіти цим доволі незвичним набором із трьох якостей, які часто суперечать природній людській поведінці. Ці характеристики є каталізаторами тієї майстерності, яку демонструють найкращі директори світу, і разом вони складають нове визначення лідерства:

Реалістичний оптимізм. Лідери з цією рисою впевнені в своїх силах — але без самообману чи нерозсудливості. Вони переслідують сміливі цілі, які іншим людям зазвичай здаються нездійсненними мріями. І в той же час усвідомлюють масштаби тих проблем, що стоять перед ними, і труднощів, що чекають попереду.

бізнесмениПідпорядкування меті. Лідери з цією якістю вважають свою професійну мету настільки важливою, що розглядають цінність свого життя з точки зору того, наскільки воно сприяє досягненню цієї мети. Більше того, вони повинні переслідувати професійну мету, аби відчувати сенс життя. По суті, ця мета володіє ними, і заради неї вони живуть. Вони не розмірковують про свою мету, тому що їхній розум знаходить задоволення у процесі її здійснення. Їх рівень відданості роботі є безпосереднім результатом того, якої надзвичайної, виключної ваги вони надають цій меті.

Вміння знаходити порядок серед хаосу. Лідерів з цією рисою складні, багатопланові завдання тільки підбадьорюють і надихають. А вміння вносити ясність у проблеми, які збивають з пантелику інших, робить їхню допомогу по-справжньому безцінною.
 
Ці три не зовсім звичні якості характеру не приведуть вас до упіху на пустому місці, але значно допоможуть в досягненні своєї мети.

Розглянемо більш детально, яким же має бути справжній бізнесмен!

Предмет
Бізнес
Що ж містить у собі поняття бізнес?

Бізнес (business — справа, діло) — підприємницька, комерційна чи будь-яка інша діяльність, що не може суперечити закону і спрямована на отримання прибутку

Бізнес можна представити як систему, що має відмінні властивості:
 • Доцільність. Вона означає, що будь-якого елементу бізнесу властива певна спрямованість, тобто отримання прибутку;
 • Цілісність. Даний принцип означає, що бізнес присутній в усіх сферах, де має місце мета збільшення прибутку. Бізнес - це деяка середа, об'єднує фінанси, маркетинг, менеджмент, право;
 • Суперечливість. Цей принцип означає, що бізнес складається з протиріч між його елементами: виробниками та споживачами, найманими працівниками та підприємцями і т.д. Ці протиріччя є факторами розвитку бізнесу, зміцнення його цілісності;
 • Активність на увазі, що бізнес - це соціальний процес, пов'язаний з участю людей. Їх активність виражається в особистому та суспільному багатстві, рівні життя.
Хто ж такий бізнесмен?

Бізнесмен - це той, хто володіє капіталом, що знаходиться в обороті, приносить прибуток. Ним може бути ділова людина, в підлеглості якої немає підлеглих, вона не займає ніякої постійної посади в організації, але є володарем її акцій і може бути членом її правління.

бізнесмениНайбільш важливими є такі риси підприємця:
 • організаційно-господарське новаторство;
 • готовність та здатність до ризику;
 • пошук нових можливостей та ініціативність;
 • орієнтація на якість продукції та обслуговування;
 • майнова відповідальність та цілеспрямованість;
 • висока інформативність та постійне спостереження;
 • здатність до "жертв" в інтересах справи;
 • чіткість, планомірність у роботі;
 • здатність переконувати людей, чесність, надійність тощо.
Переглянемо відео «Як стати бізнесменом»,  в якому російський експерт керівник Асоціації молодих підприємців Валентин Агарков розповідає хто такий бізнесмен та як ним стати.


 
Завдання:
1.    Переглянувши відео дайте відповіді на запитання:
-що експерт має на увазі кажучи, що «підприємці це сміливі люди, які вміють приймати рішення не тільки за себе, але і за інших» ?
-з чим з сказаного ви згодні, а з чим, можливо, ні? Обґрунтуйте відповідь.
    
2.  Назвіть риси характеру, які б, на вашу думку, допомогли б вам у створенні свого бізнесу. Про який бізнес ви мрієте та чи бачите себе успішним бізнесменом?

Предмет
Історія

Із історії всім нам відомо, що спочатку люди вели натуральне господарство. Тобто забезпечували себе їжею та одежею самі. З часом, коли потреби людей почали зростати,  з’явилися відносини обміну, а потім і найманий труд. Саме той час можна вважати початком підприємницької діяльності.
 
історія бізнесу Вперше поняття «підприємець» у науковий обіг ввів англійський економіст Річард Кантільйон (1680-1734). Він розглядав його як особливу економічну функцію, важливою функцією якої є ризик. Кантільйон визначав підприємця як людину, яка за певну ціну купує засоби виробництва, щоб виробити продукцію і продати її з метою одержання доходу. До підприємців він зарахував людей з нефіксованими прибутками (ремісників, купців, селян та ін.), тобто тих, хто працює умовах постійного ризику.

Якісно нову оцінку підприємництва дав наприкінці XIX століття англійський економіст А. Маршалл, який наголосив на інноваційній діяльності підприємця та його активній ролі у застосуванні нових машин і технологічних процесів. Апогеєм у розробці теорії підприємництва стали праці американського економіста Й. Шумпетера, який підприємницьку функцію ототожнював з функцією економічного лідерства і новаторства.

Узагальнюючи наукові погляди на сутність підприємництва і на роль підприємця в контексті історичної еволюції, можна констатувати, що:

Підприємець - це активний суб'єкт пошуку й реалізації нових можливостей у генеруванні та освоєнні новаторських ідей, розробленні нових товарів і технологій, здійсненні інновацій та оволодінні перспективними факторами економічного розвитку.

«Найпридурковатіший бізнесмен в історії»
історія бізнесуПридуркуватий, наївний, що вірить у все на світі, але при цьому напрочуд щасливий, Тіматі Декстер сколотив собі стан на рівному місці, нічого не розуміючи в грошах, зробив величезні гроші на біржі, скуповуючи акції просто навмання, і примудрився продати вантаж вугілля в центрі вугледобувної промисловості Великобританії. Точно холодильник ескімосові.

До кінця 1779 року з огляду постійної війни і найважчого фінансового стану 13-ти штатів, які воюють за незалежність від Британії, ця валюта абсолютно знецінилася. Її вартість в 1779 році була дорівнює приблизно 1/25 від вартості в 1775.

Наш герой не дуже розбирався в цих складних фінансових справах. Він бачив тільки одне: папірці дешевшають. І банально їх скуповував. Скуповував їх Декстер практично «на вагу», за тверду валюту - срібні або золоті монети. Над ним потішалися. Це виглядало приблизно як зараз скуповувати зімбабвійські долллари в надії вигадати на них. Ну або білоруські рублі. Але як не дивно, після війни ця валюта знову знайшла цінність. З'явилися біржі, почали воскресати банки, і до 1784 року Декстер збільшив свій статок, вкладене в континентальні долари, майже в 15 разів! 

Але це був тільки початок. Точно так само Декстеру щастило і з акціями. Він купував найдешевші - і ті починали нез'ясовно рости в ціні. Декстер постійно хотів чимось торгувати. Тому він кожен рік то купував нову землю, то продавав стару, в 1787 році без всякої потреби продав особняк Фротінгемов і купив замість нього інший. Взагалі, всі переїзди і перепродажу власності Декстера немає сенсу навіть описувати. Більше тижня в спокої він жити не міг.

        Завдання:
1.    Переглянути та проаналізувати відео «Історія успіху компанії  Apple». Зробити висновки, які риси характеру допомогли її засновникам досягти такого успіху?
2.    Організуйте дві команди по 5 чоловік  та пригадайте самі оригінальні історії розвитку бізнесу в світі. Команда, яка назве більше отримує додаткові бали.
 


 Предмет
Правознавство

Щоб вдало почати та вести свій бізнес, щоб вміти вирішувати конфлікти та питання зі своїми підлеглими кожен бізнесмен повинен знати та виконувати свої права та обов’язки.

конституціяВ Україні розроблено правовий статус підприємця, тобто його права, обов'язки та відповідальність.
Підприємець має право:
 • створювати для здійснення ПД будь-які види підприємництва;
 • купувати повністю або частково майно та набувати майнового права;
 • самостійно формувати господарську діяльність, обирати постачальників та споживачів, встановлювати ціни і тарифи, вільно розпоряджатися прибутком;
 • укладати з громадянами трудові договори щодо використання їхньої праці (контракти, угоди);
 • самостійно визначати форми, системи й розміри оплати праці та інші види доходів осіб, що працюють за наймом;
 • отримувати будь-який необмежений за розмірами особистий дохід;
 • брати участь у зовнішньоекономічних відносинах, здійснювати валютні операції;
 • користуватися державною системою соціального забезпечення й соціального страхування.
Основні обов'язки підприємців полягають у тому, щоб;
 • укладати трудові договори (контракти, угоди) з громадянами, які приймаються на роботу за наймом;
 • здійснювати оплату праці осіб, які працюють за наймом, на рівні, не нижчому за мінімальні розміри, встановлені законодавством;
 • забезпечити відповідні умови й охорону праці, а також інші соціальні гарантії;
 • дотримуватися прав з метою реалізації законних інтересів споживачів, забезпечуючи надійну якість виробничих товарів (послуг);
 • отримувати ліцензію на діяльність у сферах, які підлягають ліцензуванню відповідно до чинного законодавства.
бізнесПідприємець несе відповідальність:
 • за зобов'язаннями, пов'язаними з цією діяльністю, усім своїм майном, за винятком того, на яке відповідно до законодавчих актів не може бути звернене стягнення;
 • за охорону навколишнього середовища;
 • за додержання заходів з техніки безпеки, охорони праці, виробничої гігієни та санітарії;
 • за заподіяну шкоду й збитки.
Підприємець може бути визнаний судом або арбітражем банкрутом, якщо майна, яке йому належить, не вистачає для покриття заборгованості й нема перспектив для фінансового оздоровлення підприємства.

За останні два роки в світі було прийнято велику кількість законів, які в тій чи іншій мірі спростили порядок організації та ведення бізнесу. У деяких країнах ці дії були просто необхідні, тому що, наприклад, в Гватемалі час на вирішення простих спорів у суді могло затягтися на чотири роки, а в Сьєрра Леоне сумарні податки становили 164% від валового доходу компанії. Найбільш сильні позитивні зміни відбулися в країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Найбільш важливо, щоб спроби державного регулювання бізнесу не були хаотичні, а мали певний напрям розвитку. З одного боку, відсутність регулюючого органу може призвести до неправомірних дій з боку компанії, наприклад, по відношенню до інвесторів. З іншого - корупція може стати наслідком занадто сильного тиску з боку регулятора.

Процеси, пов'язані з організацією бізнесу державі легше всього спростити. Найбільш популярною реформою, до якої вдавалися багато країн, було застосування принципу «одного вікна» - кількість інстанцій, які необхідно відвідати, скорочувалося до однієї.

Предмет
Література

Книжок про бізнес багато. Хороших книжок про бізнес – мало. Таких, які виховують риси справжнього лідера, справжнього бізнесмена!

Розглянемо найбільш цікаві та корисні книжки.

деніел гоулманЕмоційний інтелект (1995), Деніел Гоулман                       
Чому люди з різним IQ однаково добре виконують роботу? Вся справа в самоконтролі, наполегливості та мотивації - іншими словами, в емоційному інтелекті. Гоулман розповідає, як цей емоційний інтелект можна розвивати.

Спочатку поруште всі правила (1999), Маркус Бакінгем, Курт Коффман
Автори закликають керівників персоналізувати свій стиль і не гребти всіх під одну гребінку. Щоб прийти до такого висновку, Бакінгем і Коффман провели більше 80 тис. інтерв'ю з кращими менеджерами. У книзі багато інших корисних порад.
 
Як завоювати друзів і впливати на людей (1936), Дейл Карнегі
Фінансовий успіх на 15% залежить від технічних знань і на 85% від вміння вести людей за собою, заявляє автор, який сам себе називав простим сільським хлопцем.

маркус бакінгемЯк стають лідерами (1989), Уоррен Бенніс
Книга від гуру лідерства сприймається не як бізнес-підручник, а як спосіб розібратися в собі. Бенніс міркує про брак лідерів і називає цю проблему «соціальною хворобою». У книзі він розповідає, як лікувати цю недугу.

Мої роки в General Motors (1964), Альфред Слоун
Автор очолював GM з 1923 по 1946 роки і перетворив компанію в найбільшу світову корпорацію. Юристи GM довго перешкоджали виходу книги, боячись, що одкровення Слоуна послужать підставою для судових позовів проти компанії. Ця книга до сих пір вважається обов'язковою до прочитання в багатьох бізнес-школах світу.

«Чічіков – один із перших бізнесменів»

чічіковУ сучасному світі, з його корпораціями і великими транснаціональними компаніями, Чічіков прижився б відмінно: практично всі роботодавці цінують цілеспрямованість, бажання досягти своїх цілей за всяку ціну, конформізм і тотальне підпорядкування керівництву. Образ Чічікова володіє характерними для сучасного підприємця рисами, які не зовсім характерні для Росії початку дев'ятнадцятого століття.

Павлуша Чічіков з самого дитинства намагався все «копійкою пробити» за завітом батюшки, гідна поваги працездатність і цілеспрямованість була спрямована тільки на збільшення особистого капіталу. При цьому серйозної, глобальної мети в житті набувача Чічікова немає, тому залишається тільки збирати якомога більше грошей, при цьому не ясно, на що він їх хоче витратити.

Можна було б провести переродження Чічікова в веденого високою метою комерсанта, прагненням якого був би не просто заробіток капіталів, а їх правильне інвестування в суспільство і Росію, тобто спрага користолюбства придбала б інший відтінок.
Якщо розглядати образ Чічікова в контексті сучасності, він нагадує сьогоднішнього бізнесмена, який в міру цинічний, розраховує тільки на свої сили і пробивається в люди самостійно. Мета більшості сучасних клонів Чічікова аналогічна - сколотити капітал, який дозволить відчувати себе в чомусь трохи вище за інших, при цьому серйозних дороговказних орієнтирів у них також немає.

чічіковНаше суспільство прихильно ставиться до таких людей, дозволяє їм виділитися і відхопити «шматок пирога», але моральні та суспільні цінності цілого прошарку суспільства залишають бажати кращого. Однак створення занадто великого прошарку цинічних підприємців не піде на користь ні суспільству, ні державі, тому потрібно намагатися втілити в життя те, що не вийшло у М.В. Гоголя, а саме переродження набувача у соціально-орієнтованого комерсанта.

Гра:
Учні діляться на 5 груп. Кожна група обирає собі літературного героя, який на їх думку володів рисами справжнього бізнесмена та наводить приклади вчинків, які допомогли йому досягти успіху або навпаки.

Предмет
Географія

бізнесЧас від часу кожен замислюється про те, що непогано було б організувати свою справу, нехай навіть невелике. У когось це так і залишається захмарною мрією, а хтось починає робити кроки для її реалізації, і відразу ж на першій ступені стикається з низкою проблем і труднощів.

Кожен справжній бізнесмен повинен знати «де? Як? Для кого?» краще відкривати бізнес. Світовий банк спільно з International Finance Corporation щорічно проводить дослідження, в якому з позиції простоти ведення бізнесу аналізуються 155 країн світу.

нова зеландіяНайбільш зручною країною для ведення бізнесу була визнана Нова Зеландія. Тут підприємство можна організувати за 12 днів, пройшовши всього дві процедури і заплативши близько 4 дол, при цьому в цій країні немає вимог щодо порядку формування мінімального капіталу при реєстрації. Більше часу і більшу кількість процедур буде потрібно на отримання ліцензії, та заплатити при цьому доведеться вже близько 600 дол

Друге місце зайняв Сінгапур. Цим двом країнам вдалося обігнати США, які виявилися тільки на третьому місці. Росія серед сприятливих країн для ведення бізнесу знаходиться на 79 місці. Частка неформального сектора складає близько 46% від ВНП (одна з найбільш високих у світі), а дохід на людину - всього 3,4 доларів.

Головною і єдиною зброєю Сінгапуру і Гонконгу в боротьбі за власне благополуччя став бізнес-клімат, умови для ведення бізнесу. Протягом короткого проміжку часу країни знищили всі перешкоди на шляху технологій та капіталу - будь то висока ставка податку, зайвий бюрократизм чи корумпований чиновник.

гонконг

Визнанням успішності їх роботи на шляху до процвітання стали підсумки чергового дослідження Індекс економічної свободи, опубліковані американським фондом Heritage Foundation на початку березня 2011 року. Гонконг і Сінгапур в черговий раз зайняли перше і друге місця в цьому глобальному рейтингу відповідно. Іншими словами, в цих двох невеликих азіатських країнах офіційно найлегше вести справи.

Переглянемо відео про ведення бізнесу в одній із найсприятливіших стран – Гонконгу.Завдання:
Знайдіть та проаналізуйте рейтинги. Вкажіть на карті найсприятливіші для ведення бізнесу країни?
На якому місці знаходиться ваша країна?  А сусідні?

карта світу

Предмет
Людина і суспульство

Дуже успішні й заможні люди завжди приковують до себе увагу і викликають великий інтерес.
Що робить одних людей процвітаючим меншістю, а інших - сірою масою?
Може бути розум, наявність стартового капіталу або удача?
Так, всього потроху, але статистика показує, що найуспішніші люди світу - це перш за все люди, яких об'єднує одна загальна якість - наполегливість. Ці люди – справжні бізнесмени. Деякі з них навіть не мають вищої освіти, але це не зашкодило їм досягти великих успіхів. Подивимось же на тих людей, бізнесменів від народження.
 
дональд трамп Дональд Джон Трамп  - американський підприємець, власник однієї з найбільших будівельних компаній США, продюсер та телеведучий. Народився у заможній сім'ї володаря будівельних компаній Фреда Трампа, після закінчення університету працював у компанії батька, пізніше розбудовував свою власну компанію. З часом створив одну з найуспішніших будівельних компаній, побудував будинки у престижних районах Нью-Йорка та інших американських міст.

Також є володарем транспортної компанії та низки казино у США. Негаразди у приватному житті та успіх у бізнесі зробили Трампа одним з найвідоміших особистостей США. Заснував свою власну розважальну програму у реальному часі «Кандидат», де сам брав участь у якості ведучого. Був одружений тричі, має п'ятеро дітей, троє з котрих теж працюють у його компанії.

Зоряний шлях Дональда ТрампаНаступним безумовно успішним бізнесменом, на якого варто звернути увагу є Стівен Джобс

Похожие статьи:
Відкриття та ведення сімейного бізнесу - це серйозний і складний процес, який має свої тонкощі і особливості. Для процвітання компанії важливо
Автор кейса: Биков Д. Я.            Каскад: Економіка та Богатоміка Уровень:  9 - 11 клас Урок: Успішний
Автор кейсу: Биков Дмитро Якимович                 Каскад:  Економіка і богатоміка.          Рівень:  7-9 клас.               Урок:
Автор кейсу: Биков Дмитро Якимович                 Каскад:  Економіка і богатоміка.          Рівень: 8-9 клас         Урок:
Комментарии к статье:
Контакты Реклама на сайте Все права защищены © 2008-2015. Xvatit.com | TDX
liveinternet counter
При использовании материалов ресурса ссылка на xvatit.com обязательна (для интернет ресурсов - активная и индексируемая поисковыми системами гиперссылка).
Все советы, методики и рекомендациии на портале xvatit.com размещенны только в ознакомительных целях. Перед их применением обязательно проконсультируйтесь с врачом.